İngilizce Fırsatım

Blog Archives

Şu an apayrı bir noktadayım

Bir şeyler yapabildiğimizi göstermek istiyoruz. Biz de buradayız, sesimizi duyun demek istiyoruz. Biz gençlere Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı gibi imkanlar tanısalar daha iyi yerlere gelebileceğimize inanıyorum. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’na katılmasaydım İngilizce seviyem belki aynı kalacaktı, İngilizce bölümünden mezun olup İngilizce bilmiyor olacaktım ama şu an apayrı bir noktadayım.

Tüm gençlere eşit olanaklar sunulunca…

Hayatta iyi iş pozisyonları ve yeteneklerin sanki sadece belirli üniversitelerde öğrenim görmüş gençlere özgü olduğu yönünde bir algı var. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı sayesinde diğer gençlere de olanaklar sunulduğunda nasıl eşitlendiklerini gördüm.

Büyük bir itici güç oldu

Bu program sayesinde, İngilizcemi geliştirme fırsatı buldum. Bu fırsat benim hem kişisel hem de kariyer hedeflerim için önemli bir adım oldu. Benim için programın en değerli yanı ise, aile gibi hissettiren ve her zaman yanımda olan bir ekosisteme sahip olmasıydı. Bu destek ve motivasyon kaynağı, eğitim sürecinde benim için büyük bir itici güç oldu. Ayrıca öz güvenimi artırdı, kariyerim için kapılar açtı ve geleceğime umutla bakmamı sağladı.